Tamponless

Eshte e thjeshte,

Lekura po me plas

Pa zhurme

Po plas

 

Cpohet cipa e nje copeze vagine.

 

Cahet tamburi virgjerak

i nje shtrige

Plake!

 

ofshan  lekura e rrjepur

 

Lavdia tkurret neper duar.

Nje gisht I zhytur ne biseksualitet

Turret I vetem neper

Kryeqytet.

 

Kerkojme torben!

 

Qindra here te qepur

E te shqepur

Dhjetera lloj aromash

Arnuar

 

Nje hartee , nje harteeee….!

 

Nje harte Afriken ofron

Kembehet me nje

Avion

 

Ju lutem sa me pak shenja gishterinjsh

neper turinj.

Vellezerit e Afrikes

Duan t’me nxijne!

 

Jo jo duan te me fshijne!

 

Me gisht te zi ferkojne e fshijne

Gjurmet e tokes

Me shtyn me gisht’n e tij

Komuniteti I zi

Ne fund te botes

 

Diell diell me prit

Drejt teje po me sjell

Nje garip!

 

Spicat e lekurave cajne dheun

Llaven e lemit te zjarrit

E thajne gjembacet e thoit.

 

Para pak ditesh, pasi futa njeren dore

Ne njerin xhep

Ndjeva grushtin te me mbushej me gozhde.

 

Me gozhdet e nje xhepi ne pantallona.

 

Pantallona burrash ne kembe grash

Madje as grash, por si femijesh shembellejne

Kembet e mia.

Shtrenguar me nje rrip te trashe

Lekure kafshesh te egra

Ne nje bel vajze.

 

Madje as vajze

por si bel te uriturish,

ngjan beli im.

 

Me nje tufe gozhde ne dore

 

Shtrenguar grushti Brenda xhepit

Sfidoja burrat

Qe me rrethonin

 

Edhe seksin do ta kisha vene bast.

 

Ata nuk do ta shpinin kurre ne mend

Se cfare shtrengoja une ne xhep

Qe nje tufe gozhde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 Comments


 1. Diell diell me prit
  Drejt teje po me sjell
  Nje garip!

  Nje gisht I zhytur ne biseksualitet
  Turret I vetem neper
  Kryeqytet.

  Zhak, sot e zbulova kete sajt. Po me pelqen shume cdo gje.
  U kënaaaaaqaaaaa 🙂 Me ka ngel ne koke imazhi i gishtit qe turret neper Kryeqytet
  perqafime nga NY tt

 2. cipa e “viregjerise te feminism movement” duhet me mbrojt si sYte, se me mire nje lezbike se nje femer kominosheje qe te therr me tru apo me dor! Rroft fustani! posht modes se fustaneve siper pantallonave! O zzot si ka kaq katnare ntoken e zbulume nga A.Vespuci! Kaq shume femra kok-mashkulli!!! Ruje e bekoje ket dhe!!!

 3. Urime Zhak, per blogun…
  Gezohem qe pas TOP-it e Peshkut ke dhe nje hapesire tjeter ku te na lesh gojehapur e te na nxisesh meditime interplanetare..
  Sa per poezine e mesiperme: ABSTREAKSION TiranàS AKUT. 😉
  Pac sa me shume krijimtari!
  Hena


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s