Nje tjeter vjershe, nga nje tjeter Une!

Mbreme,

nen hene

te plote,

hengra nje gjysem

hene,

biskote!

 

Dje,

Nen re

Shihja se floket me qene shprishur

Tek hija ime e zeze,

Mbi dhe’!

 

Sot u pashe,

Serish e zbrazur nga cdo alarm.

Rinisa jeten time

Ne qetesi.

 

Dje,

Mbi dhe  

nuk ndjeja trupin

por hijen,

ne ngjyre nate

nen rreze dielli

nen re!

 

 

 

 

Advertisements

Leave a comment

No comments yet.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 • Calendar

  • December 2017
   M T W T F S S
   « Aug    
    123
   45678910
   11121314151617
   18192021222324
   25262728293031
 • Search