KOPIRAJT……dhe riiveeenxh!

 

 

 

ALBANIA, ANDER KONSTRAKSHEN!

ALBANIANS, ANDER DEKONSTRAKSHEN!

FIELDS OF UIID , ANDER KONSTRAKSHEN!

TRAFIKANTS, ANDER ARREST!

KUZHA, ANDER DHE GRAUND!

KOPIRAJT ! DHE RIVEENXH !!!!

NRG RADIO, CDO TE MERKURE DHE TE PREMTE. DUKE FILLUAR NGA 15 TETORI, 22.00-24.00!

 

 

 

KA NDRYSHUAR STACION, DITE TRANSMETIMI, NUMER CELULARI DHE ARDESE E-MAILI.

JU PUTH ME MENDJE ( TE HAPUR:-)

 

 

18 Comments

 1. VeT Na Ke ThOn Sa HeR Te GjEjm Naj DrAm Ta MoRim Se Na PaSuRoN

 2. Pershendetje Zhaku, 😀
  Je tmerresisht e mrekullueshme, dhe ke nje ze shume te Embel (Sweet)..

  Te perqafoj fort ty, Me respekt

  Linda nga Peja

 3. O Zhaku, (mgjse une s’e kuptoj pse robt duan me e qujt veten me nji emer qe s’ka lidhje me emrin qe kane ne certifikate / passaporte)
  Te gjithe kto qe te lavdrojne (e mrekullueshme, je njish etj etj) ja fusin kot. Duke supozuar se kto fjale te bukura nuk jane shkrujt prej teje ose prej miqve te tu, e vetmja gje qe me vjen ne mendje eshte se “keta njerez bejne nje jete shume te varfer perderisa degjojne nje emision koti si ky yti” te cilin une nuk pata durimin ta degjoja me shume se 5 minuta – dhe kjo, pas nje sforcoje shume te madhe…me deshiren e vetme te degjoja dicka shqip ne ket vend ku vetem shqip nuk flitet.
  Kaq, urime per emisionin shume te bukur dhe per faktin qe je njish!

 4. Plako, e ke per mire a per keq k’te komentin se nuk e kuptova 🙂

 5. Inida, varet se nga e nis leximin 😉

 6. Kopirajti, pata fatin te degjoja programin e se premtes ne darke… nc nc nc… plagjiaturen juve ua mesojne ne shkolle, ne pune, apo krejt rastesisht ti nuk e ke idene fare per podkastet e Blendit? Per kuriozitet, plagjiaturat i beni kopirajt ju kendejza?

 7. I dashur Trop! Per sa i perket podkastit te Blendit, Jo nuk e kam idene! E dyta, per sa i perket materialeve qe lexova , Juliusit i kisha marre leje. Akullnajes dhe Self jo, por do ti shkruaj dhe duke patur parasysh qe une gjej shume vlera ne blogjet e tyre doja medoemos te gjithe te kene mundesine te lexojne cfare shkruhet aty, sikurse edhe komentet e komentuesve, nje prej te cileve je dhe ti.
  Do kisha dashur te kishe patur mundesine te kishe degjuar n je emision me te mire se ai i te premtes, megjithate faleminderit shume.
  sa per plagjatura…..une nuk vjedh krijime per ti vendosur emrin tim. perkundrazi…deshiroj me gjithe shpirt qe te gjithe njerezit te njohin ato qe njoh une, me emrin e vet te therritur fort, ne nder te nje krijimtarie qe une e vleresoj. Nese ti kesaj i thua plagjature…….

 8. Ok atehere, meqe nuk e kishe idene e podkasteve te Blendit terhiqem dhe kerkoj te falur. Ju te dy paskeni qene ne te njejten gjatesi vale. Sqarim per termin plagjiature: nuk e kisha per punimet e blogjeve por pikerisht per llojin e rubrikes, sepse nuk eshte e kopjueshme vetem permbajtja por edhe struktura. Sa per kete te fundit them se u sqaruam. Dhe me duket se ne Dhermi kafen e kemi pire ngjit e ngjit te djelen ne mengjes por isha pa syzet e qorrit dhe nuk jam e sigurte.

 9. sa inat qe nuk te paskem takuar!! do kisha pat shume deshire te flisja me ty syze me syze 🙂
  te lutem mund te me thuash per podkastin e Blendit? C’fare eshte?
  te falenderoj shume qe me shkruajte dhe me the….te paakten u sqaruam. Ti ke blog?

 10. http://brisku.blogspot.com – ka bere 2 klipe radioje per blogosferen. Dhe mua me vjen mire qe u sqaruam se pirateria shqiptare m’i err fare syzet.

  Me sinqeritet po te (para)them qe stili bombastik shqiptar me eshte bere goxha i huaj dhe derisa te me rimesohen veshet do te gjykoj e paragjykoj shume prej jush shoke e shoqe lajmshperhapese. Dhe deri diku emisioni yt i te premtes me kujtoi Klanin e Nates (he t’u ngriten qimet perpjete? :p); por nderkohe qe KN ishte doza perfekte e halucinacioneve alla nenthteshtatce, na t’shekullit t’ri kemi me shume munci dhe detyre te shkojme pertej bombave. Si perfundim them se bere shume mire qe lexove nga blogjet. Selfi eshte gjysme-institucion. Shume fat dhe lule ne emisionet e tjera.

 11. Hej Trp….te falenderoj shume qe me fole per podkastin e Blendit. e degjova dhe mendoj se eshte gur i rende ne vend te vet. fatkeqesisht ti ke degjuar vetem ate KOPIRAJT, i cili sipas meje ishe me i dobeti nga te gjithe. Nuk ndihesha fort ne terezi ate nate. mirepo, besoj se do permiresoj.
  Gjithsesi, faleminderit edhe nje here per sugjerimin dhe kritikat 🙂 por, ti nuk e di se nuk me njeh, une errem e terrem mbase me shume se ty prej piraterise. Billiv Mi!
  thnx per urimin, shkruhemi, si thu?

 12. po degjoj Kopirajt per momentin….tema mbi gay-t…..meshkujt se marr vesh pse ankohen sepse nqs meshkujt e tjere jan gay kjo i ul konkurencen dhe pakesohem meshkujt….tmerr per ne femrat….nuk e di ne tr por ne Milano (ku studioj per momentin) eshte tmerr…..3cereku i meshkujve jan gay…ai cereku q ngelet o jan te lidhur o nuk shifen me sy………………………kalofshi mirrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 13. gjithsesi jan ” shoqe ” sh te mira……:)

 14. pershendetje te gjitheve…nje gje nuk kuptoj une:

  pse ne te gjitha blogjet shqiptare gjen fjale anglisht ne mens te fjalise, pse duhet te humbasim dhe te harrojme si te flasim gjuhen tone? dhe pastaj vrasim mendjen dhe themi : pse jemi ne popull pa identitet…se na pelqen majmunlleku pranej.

  hajt tung

 15. Urime Zhak 🙂 Si Gjithmon NjiSh … Hemmm Goxha gjo e bukur kjo lali … t uroj suksese ke 6-shta

 16. O Zhaku po me duket se nuk u transmetua emisioni mbreme, apo e kam gabim?
  ne ca frekuence transmeton NRG? (un di vetem 106.6)

 17. Dhe Fiiiiillds, holly fiilds.

 18. a mund te degjohet online?


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

 • Calendar

  • October 2020
   M T W T F S S
    1234
   567891011
   12131415161718
   19202122232425
   262728293031  
 • Search