Texti i : ” A je ne Metro?! Metropolitan Show!”

A je ne Metro ti?!
Apo s’te behet vone se si jetohet ne qytetin tone?!
A je ne Metro ti?!
Apo s’e ke kuptu
se qyteterimi ka ardh deri ketu?!
Metropolitan Show(s)the truth
per cfare qytetin e ka bere katun!
Metropolitan Show(s) the best
per cfare katunin e ka bere qytet!
Ti ke makine, celular, ke internet
ke plot asfalt por s’ke qytet!
A je ne Metro?!
A je ne Metro ti?!
2 x
Do mesojme anglisht, italisht, frengjisht, gjermanisht, do mesojme spanjisht, kinezce , japonisht
Ti themi te gjithe botes,
ne gjuhe te vet
se jemi ne Metro dhe jo ne nje Qytet.
I am ne Metro
Ich bin ne Metro
Estoy ne Metro
Je suis ne Metro
A je ne Metro ti?!
A je ne Metro ti?!
2 x
Do mesojme myslimanisht
do mesojme katolikisht
do mesojme ortodoksisht
do mesojme budisht
Une jam ne Metro, Une jam ne Metro!

Advertisements

2 Comments

 1. hahaaa e bukur kjo .Zhaku si gjithmon nji individualitet .Stil i vecant te beri art.
  Nuk do thosha se kemi te bejme ktu me nji ndjenj radikale te artistit jooooooooooooo nxuq!

  Ah..po pa e zgjat .Le te kursejm shperthome te panevojshme emocionesh qe shpesh here “zgjojn “komentet.
  Thjesht me pelqen konteksti “kenges” qe z.Zhaku kendon hahaa eshte e forte .
  A je ne metro !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ku Metro shifet si mase ,e Massa si nji cop metri boo ja ky dot’ishte definicioni im .
  Ja ok suxsese autores .

 2. Vetem ti qe nuk je ne metro. Je nje njeri siperfaqesor dhe kulmi i pa-aftesise. Pseudo intelektuale.
  Une nuk e di se si mund te cilesohet nje njeri qe ka deklaruar ne iterviste…”ushqimi per c’fare sherben?”. E dhashur Zhaku, ushqimi sherben per te ushqyer trupi, per tu mbajtur gjalle edhe per te ushqyer krye-organin, TRURIN. Qe mqs ben deklarata te tilla duket qe nuk e ke.
  Nuk di as te kendosh (nuk ke ze dhe nuk ke asnje karakteristike kengetare) e sa here te kam pare ne ndonje emision me te vertete me ka ardhur keq per ty, por me shume per veten time qe po te degjoja.
  Poezite e tua kane kuptim vetem per ty dhe 4 gomar/gomare qe te ndjekin…apo servilet qe te ndjekin pas.
  Normale qe thua je egocentrike, je rritur femije i vetem dhe nga dy prinder artiste, medioker. Po artist si gjithe ata te shqiperise thuaj…Ata te kohes se komunizmit te zgjedhur nga partia. Sot ne 3 milion banore qe ka ne shqiperi gjysma jane artiste e gjysma tjeter politikan.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s