InterFARSE!

Hej ?hej,  Shqiperia nuk eshte aspak e vogel! Shqiperia eshte e madheeeee! Shume e madheee! E paperfundueshme! Plot e perplot me cudira me te lashta se vete njerezimi.

Pasi mbarova KOPIRAJTIN, per te cilin kisha mall te pashpjegueshem, u nisa per ne Vlore! {Asnjehere nuk e kam ditur ?hej se sa kilometra duhen per te arritur nga Tirana     ne Vlore! Apo, nga Tirana per ne Shkoder. Apo nga Tirana……ne FUND te BOTES?! AMA…Tirana nga Shqiperia eshte shume larg!

Gjate rruges ne fakt, kujtoja me pakenaqesi emisionin e sapoperfunduar! {dt. 30 Maj, 2008} Me la shije te hidhur. S’e di!

 Sapo hyra ne studio, pas dhjete ditesh ?ESHTJE,befas, ndjeva sikur ndodhesha perpara ex-it qe pasi e kisha tradhetuar me CA te tjere, I kerkoja te ndaheshim ?RGJITHMONE.!….Por, nuk dija cfare ti thoja! Nuk e kuptoja pse ndodhesha perpara TI?.  

Une, pasi u njoha me ty dhe te tjeret ( blogozieret), njoha ata qe do te kisha dashur shume te kishin qene te dashurit e mij!

Doja te flisja per ju! Doja te flisja me ju! Doja te flija me ?U!

Mirepo shemba KULTIN e VETES.

Pasion o Pasion…….Frigoriferi me fton ……Te te ngrij …..tek NGRICA e  TI?  

Shfaqa komplekset e mija ate nate! Nuk u solla mire me askend!

E trishtuar, I hipa makines dhe u nisa per ne Vlore!

100 all’ ora! Let’s gou tu Vlora!

Gjate ketij udhetimi, pata mundesine e paqjes se thelle! Pas kaq shume kohesh, thjesht duke menduar!

Thjesht mendova , perpunova koncepte, ndjesi dhe shpetova nga nje kurth I keq! Mbase me I keqi! Ai I krizes se identitetit!

Jam…. s’jam…….. e mire?!

U nisa ne 24.20 dhe mberrita ne 02.16! 100 e ca km, per 2 ore , nga Tirana der’ ne Vlore! { Distancen e se ciles edhe po ta kisha ditur, nuk do ta mendoja  aq te gjate! Gjithmone duke kujtuar….picerraken Shqiperi!!!!!}

Hej ?hej, Shqiptaret nuk kane faj qe thyejne qafen neper rruget e ?tdheut! Keto jane rruge shume konspirative! Jane rruge spiunesh! Ndjekesish! Arratisesish! Braktisesish! Pushtuesish!

Shqiperia eshte…nje …… VaraVingo, gjithe kohen!S’mbaron kurre ! Vjen nje pike e udhetimit, neper rruget e ?tdheut , qe harron, nese je duke ikur……. apo duke ardhur! {Zig Zag Zig Zag zogu I zi zhytet ne gjak!}

PUS! ……….Nis terri I autostrades!……………. Nje drite e gjate!

Qe vazhdon! Nuk pyet fare per mua qe me verbon! Ai, me drita te gjata vazhdon! Une, ia ndez gjithashtu! Me pas, ia fik! Qe ta ku?toj se po me verbon! Atij, as nuk I kercet fare! Fiuuuuuu! Iku iku si veriu! PUS! Vazhdoj rrugen! Ndodhem perpara nje kamioni!………….. Te ndaluar!…………….. Perballe kamijonit paska drita!………….. Njerez!……………… Shume drita!……..Shume njerez! Disa makina!……………….. Xhama!…………….. Vaj!………. Makine, mbi karroatrec,…….. e demtuar!….. Cope e cike!!!!!!!????? Aha….qenka bere nje ?ksident!

{Ne rastin e Shqiperise, ?ksidentet nuk ndodhin, por behen! Asgje nuk eshte ?ksidentale ne kete vend! }

Vazhdoj rrugen ! E cila fatmiresisht, fale lojes drita t’gjata…. ….drita t’shkurtra,qe argeton te gjithe shoferet e nates, s’mu duk aspak monotone!

E ndersa mendoja vazhdimit, ku ndodhem ketu, { a thua se ishte hera e pare qe e beja ne ate ore ate rruge krejt e vetme me nje gamile ne flake!}, shihja Lavazhot!

Kerkoja tabela rrugesh! ……………………Gjeta MISH GICI!  

Mbi rulotin buze rrethrrotullimit qe te udheheq ne tre rruge, MIsh Gic?, shkruar per merak!…………….. Me boje te kuqe gjak!

{Si jane rruget e Shqiperise, ?hej! Njelloj si ato te perrallave me Qerosin, te cilit I duhej medoemos te zgjidhte midis tre rrugedaljeve! Midis tre grave! Midis tre shtigjesh! Ai m’u kujtua aty, tek rrotullamja e MISHIT te GICIT! Nuk e di ne ish Lushnje{ Hyrje,} apo Dalje {Rrogozhine,} apo Tjetersend! Cdo gje merret me mend ne Shqiperi! {Hajde te ?hamia, perballe nje shkolle eshte nje ambulance! Aty prit!}

E keshtu, pas gjithe kesaj kohe shpenzuar me veten, takova miqte e mij, iu riktheva zakonit te vjeter, {pra…pushimit per shtate pale qejfe, } dhe u riktheva ne Tirane. Sapo mberrita! Por te betohem, nuk mu shqit per asnje cast nga mendja sjellja e keqe ne KOPIRAJTIN e fundit. Me mire qe nuk e ke degjuar, nuk ia vlejta!

Me gjithe k**lliqet qe kam bere ne jete, kujtoja se i kisha dhene {icik} drejtim vetes time dhe e kisha fut ne brazde

7:55 PM por ne fakt hidhem nga njeri k**llik ne tjetrin

  si tarzan ne xhungel

  vdiqa

  kam dhjete vjet qe punoj

  ne MEDIA

  dhe jam ne perfundim te karrieres, pikerisht tani qe mund te them ca gjera pa teklif…………………………………

7:56 PM ………….dmth qe kam kriju nje reputacion ( jo gjithmone te pelqyer)………………………………………………….

………….  por qe kam nje identitet dhe perfaqesoj dicka gjithsesi,……………………………………………………………

7:57 PM nejse, nuk qaj hallin e punes ne media se media ne shqiperi ta can trapin kaq shume sa me mire ta lesh se ta gjesh……………………………………………………………………..:-(

  aktualisht punoj per nje kompani distribucioni cigaresh

  bej marketingun dhe promocionin

  jetoj vetem prej 2 vjet e gjysem…………………………………….

7:59 PM ………………….( dy tre bashkejetesa te deshtuara inkluded) !

  nuk rrij dot vetem!

  nuk rri dot me njerez!

  nuk po gjej karar!

  nuk dua te bej asgje!

  dua vetem te harxhoj kohe!

  nuk po i jap fare kuptim jetes time!

8:00 PM kam vendosur te jetoj tek prinderit.

  nuk kam as uje per te pire ne sh’pi!

  shpesh pi uje depozite!

  ngaqe jam komplet e papergejgjshme!

  nga brenda jam komplet e krimbur!

  dhe po ndjej se po me dalin krimbat…….. edhe jashte!

  kaq!

   ……………….Interneti????!!!!  

eshte njelloj si t’i kesh heq te gjitha rrobat……………………… e te kesh vene nje kuti te zeze ne koke!

  no prob kush te sheh!

  puna eshte, te mos shohesh ata qe te shohin!

  nuk ka rendesi nese te shohin apo jo

  puna eshte te dish, se nuk te shohin!

8:40 PM garancia e privatesise, nxjerr ne pah vlerat me te medha!

  nuk e di me saktesi!

8:41 PM je ose me i mire,

  ose me i keq nga c’je mesuar ta shohesh veten.

  T’i nxjerr lakrat virtualiteti!

 me: po

 me: eshte e vertete

8:43 PM me: dalin te gjithe tek vetja.

  e di aq mire!

8:46 PM me: sepse ka ca gjera, te cilat, pavaresisht nese jane te verteta apo jo, nuk te nxjerrin askund! ………….. Jeta nuk ndryshon!

………………………  dhen uaj!?

 me: por qe, mua nuk me ka kerrcit noihere per muhabetet e dynjase!

8:48 PM me: keshtuqe…shou mast gou on!

  {uot e pllezher kjo biseda me ty ?hej}

 me:…………….  K’sh’u e kam stilin!

  ca t’bej une tani?

  te ndryshoj me zor?

 me: fak paskem pi nje paket!!!!!!!

8:50 PM e di ca po ndodh tani ne mes te tirones?

  kane plas ca fishekzjarre tek qendra!

  befas…shperthyen!!!!!!!??????????????

me: po ti tani ke pak me shume simpati per mu?

 me: vertete?!

 me: te te them nje sekret?

  hej ?hej its miiiiiii!!!!!!!!!!

 me: hahahaha

 me: po poema si tu duk?

 me: keshtu si shkruaj flas

  po!

9:03 PM besoj…………???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 me: une ashtu komunikoj!

 me: prandaj duhet te me njohesh qe te me vleresosh,

  kjo eshte e keqja!

9:04 PM me: une kam pas shkrujt nje komedi shume te kendshme,

  qe jepej tek vizioni.

  Shatrapatra!

  ishte me kuklla!

 me: per te rritur!

  ahhh sa keq!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????

9:05 PM ………. ishte nje nga gjerat me fani qe kam bere une ndonjehere.

  ca shkrimesh te tjera ke lexu nga une?

  ke mban mend?

 ?: skam lexu shume prej teje ne fakt

 me: epo atehere?!!!!!

9:06 PM si me gjykon keshtu?

  🙂

  ai shkrimi nuk qe ndonje gje!

per me teper qe fotoja, nuk eshte e pershtatshme!

10:08 PM ?uba nuk i hudh gjonat ne plehra.

  Ai  thjesht, I jep nje kuptim tjeter!

 me: nejse, une po them si do ta mendonte ai {sipas meje!?!!}

  nuk eshte ?uba aq I pafe sa c’duket!

  ai eshte njeri shume parimor!

10:10 PM 

 sipas meje, ai eshte I vetmi per t’u pas shembull,    ne shqiperi!

10:11 PM me: dhe ne kete rast,……..ti, I bi icik me patedrejte ATIJ!

  L?ba ato mjete ka!

  nuk ka shpata AI!

10:12 PM ………….por qe, ka ca njerez te cileve nuk do t’ua hiqja kurre te DREJTEN e te Paturit te DREJTE!

  {dhe sikur te mos t a mendoja si AI}

………….dhe ?uba, eshte nje prej TYRE!

  te drejten…………,Jo ne sensin e te drejtes per te fol!

 me: por ne sensin e mendimit te drejte!

 AI, nuk ka pretenduar asgje nga karlliqet e pretenduara prej te tjereve. SHPERBLIME! DEMSHPERBLIME! DHURATA! DEKORATA!

   me: shume mire e ben!

  ca njerezve i bejne dem mitet!

10:16 PM me: sepse njerezit,ngaqe ndertojne mite verbohen e qorrohen

  dhe nuk eshte e drejte te njohesh rreziqet e dickaje e te mos u flasesh edhe te tjereve.

ARju dhere?

 me: nuk ka ndonje gje te keqe te besosh!

  te permireson besimi ne ZOT!

  nuk te perkeqeson!

  varet si behesh!

 me: po u bere ekstremisht besimtar,

 me: natyrisht qe do kesh ca taksirate!

 me: por po te gjesh paqen me veten,ne lidhje me raportin qe nderton me nje fuqi te mbinatyrshme,

  nuk ka negativitet fare.

 me: e dyta, nacionalizem kujt i thua ti?

 me: karllikut te shqiptareve per tu kap deshperimthi pas asaj,bicim…..prejardhje SHEKULLORE?!!!!!

  cfare eshte nacionaliste ketu per vec luftes?

  Flas, …………..ne historine….Shqiptare?!

 me: edhe ajo,lufta,filloi si e tille

  e mbaroi si mos me keq!

  emrin ka vetem!

  No,

 me: nuk eshte rezultat nacionalist!

 me: shqiptaret nuk kane njohuri per vendin e tyre!

  nuk kane dashuri per vendin e tyre!

  si do ti besh ta duan vendin?

  me cfare?

  ti vete cmitizon cdo gje

  cdo gje qe behet ne shqiperi

10:28 PM cdo gje qe eshte shqiptare

 me: ti e ke mbushur blogun me cinizma!

 me: tani,na flet per dashuri

10:30 PM me: avash mos u nxefffff………………………………………

 me: ti cfare kujton?se kush beson ne zot,

 me:.beson ne ndertesa te larta dhe industri te perparuar?

  ai qe beson tek zoti,e ka jeten me te thjeshte!

  {OK. Po te duash, nuk flasim}

 me: por nuk jam duke luftu qe t’me tregosh, se sa mire di ta vervisesh shpaten.

 me: degjo, ajo qe thote ?u?o?a, nuk eshte….PA LIDHJE!

10:37 PM do vije dita qe ne kete menyre qe diskutojme ne tani mitet e demitizimet

  do diskutojne per identitetin tone pasardhesit ,

duke iu referuar natos dhe be-se!

10:38 PM pse?!

  sepse njerezit,i referohen strukturave me te pushtetshme

  per te percaktuar kohen dhe prejardhjet!

10:39 PM por …koha eshte e PAFUNDME.!

10:40 PM dhe per te folur rreth identitetit te nje kombi duhet me pare me iu referu kombit ne nje kontekst te caktuar social dhe politik!

perqark vetes gjithashtu!

Nga cfare rrethohet   ?

……..dhe KOMBI YNE, mbi te gjitha …….IMI…………

10:41 PM me: ka qene gjithmone i rrethua nga 3 fe!

  institucione fetare me mire te them.

 me: te cilat I kane dhene njerezve jo vetem EDUKIM

por  mbi te gjitha, disa te DREJTA!

10:42 PM me: te cilat,sistemet e tjera ua kane rrembyer.

  edhe paganizmi eshte besim!

  mos harro tempujt e paganizmit!

  adhurimin per statujat!

  cfare jane keto? nuk jane besime?

  fe e di ca do me thene?

  menyre jetese!

10:43 PM simplli dhis!

 me: menyre ore.

  me rregullat e veta!

  Patjeter!

  si mund te kete jete pa mentalitet?!

  mos fol keshtu!

  ata qe kerkojne te digjen te gjalle ca te tjere,

nuk e kerkojne ne EMER te ZOTIT!

 me: kush e ben kete,eshte vetvetiu i perjashtuar nga besimi!

10:45 PM e mira e besimit te cdo feje eshte se rregullat i ka te percaktuara qarte.

  nuk ka me profete!

  ka vetem besimtare!

  dont ferget!

  nuk eshte kellire besimi!                                                                                 

 Jane njerezit, KELLIRE!

10:47 PM me: degjo, besimi varet edhe nga kush pertypet.

  cdo kush ka formimin e vet!

 me: i dashur ti e di qe une jam akoma ne zyre?

  no lunch

  no diner

  xhast ju

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

me: ajm bek!

 me: kaq shpejt ishte?!

  nuk punoj ne Kooperative!

  e kam zyren ne bash t’venit!

 me: dhe shpine ke buza lanes se ndreqme

  keshtuqe….

11:41 PM me: ha ha ha i paske heq icik zeher

  dhe i pashke shtu icik sheqer

  ktij shkrimit

 ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

 

11:54 PM me: ky ????u? eshte komplet palle !

  me fal se kushedi e ke shok,

  po ky te ky komenti ia ka fut trapit!

 me: ore i lexon ti kto apo jo?

  te ky i ?????e?

11:56 PM bobo sa hardkor une me keto fjaleeeeet???!!!!!!!

  Sori!

11:57 PM do ha sapun sonte ne vend te pilafit.

11:58 PM plako cfare snobistash jeni juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  prandaj i them zonje se????, sepse di cfare te thote , per argumentin e duhur!

  ore ju komentoni sa per tshkrujt nai llaf,

12:00 AM apo komentoni me nda opinione

  per smari?

  se spo e kuptoj?

 me: hahahahahaha

  kujt?

  mu?

 me: pseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee?

  iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii cfare diktatori!!!!!!!

  ti shto ca gjona me tmira.

  mos hiq ato qe jane!

  mos nderto germadha …………Zemraaaaa!!!!!!!

 me: se je dhe inxhinier!

 me: hahahahaahahahahahahahahahahahaha

  me: me dhiveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  hahahahahahahahahahahahahahahaha

12:03 AM ti paske dal me gjet dashnore ninternet dmth?!!!!

 me: hahahahahaaha gjithe ato llafe tbukra i shkru kot domethon?!

 me: hahahahahaahaha hajde nji e qime dy tre muhabete ktu

  haahahahahahahahahahahaha

12:04 AM ca note mori fansja jote zhaku?

  hahahahahahahahahahaha

  ishalla icik me shume se e ??????…………………………

 me: prit se po digjet pilafi

12:05 AM hahahahahahahahahahahahaha

  hahahahahahahahahahahahahaha

  oh maj gad!

  sa kam qesh!

  jur grejt!

 me: qellimi i jetes tende domethene eshte te kesh fanse

  te cilat ti cosh nga muzeumi nkrevat

  apo jo?

  greeeejt

12:07 AM ahahahhaha

 me: nuk qenke dhe aq bole sa kujtoja

 me: se zakonisht, keta qe rrine ne internet jane komplet bole!

 me: por mua mu duken shume joshese menyrat e tua te komunikimit.

 me: dhe kjo e beri shume intriguese!

 me: ti dukesh shume shoqeror ore?!

 me: tallesha sigurisht!

12:15 AM me: jam tallur deri tek fjalia :dhe te kerkoj shume ndjese per paragjykimin!

 me: pse?

 me: lexon ti cfare shkruaj une apo jo?

 me: dhe po vazhdoja…….keshtuqe perfytyrimi per ty, ishte:imazhi i nje djali te rritur qe pasi ka jetuar disa eksperienca interesante ne jete, ka shume deshire te komunikoje, por jo socializoje!

 me: kete pershtypje kisha, sepse mendoja per blogistat se jane ANTISOCIALE!

 me: deri sa hapa blogun tim dhe kuptova cfare ndjesie eshte

12:20 AM se mos te ra te fiket nga inteligjenca ime ore

  mbaj nje gote uje aty afer!

 me: 🙂 

me: hej …?ej…….{hap kllapat}………….

12:25 AM ajm so hepi qe e kalova diten dhe naten me ty sot

  Faleminderit!

{ mbyll kllapat}

  Vazhdojme!

 me: hahahahaha

12:27 AM nata jone e pare me nje superkondom

  si interneti

  🙂

  naaaaaajssssssssss

 me: shume mire!

12:28 AM nooooooooooooooooooooo?!?!?!?!?!?!?!?!

  …

 me: ti qeke komplet katunar plako!

  mfal qe po ta them.

  e ca ke msu anej ti? vetem me sha shqiptaret e?

12:30 AM hej ?ej juve duhet te hapni nje gazete : fjalet e qirinjve!

  se jeni bo si patriotet qe luftonin me pende kunder armikut

 me: fak ju!

  le te behet publiku icik me open minded!

12:34 AM dhe ti gjykoje njerezit pasi ti kete njohur.

  une nuk kam luftu ndonjehere te jem e pelqyeshme

  perndryshe do kisha qit cicat ke BBFja

 me: kom bythe

 me: prandaj kam zgjedh me qit ment

  plako

12:35 AM se ttjerat e di dhe vete qe nuk i kom

  vari trapin

  muhabeti yne po degjeneron

12:36 AM me: mos shkruj kshu gjonash

  se me dukesh si ….

  ecim me poshte them une

 me: cfare trapi

  prandaj po ben si gangster ti e?

 me: mos me tmor per toke tbute?!

 me: detyre prej burri!

{ burri ka kto detyrime: mos me u shkel me kome

  mos me u bo me njolla

  mos me lon shenja

12:38 AM mos me qit surratin ven e pa ven }

 me: kot

 me: po thoja cfare po mendoja

12:39 AM me: degjo ketu:

  ti po me habit fare mua qe i lexoke fjalive vetem fjalet dhe nuk shkoke icik me pertej atyne!

  1. mos me u shkel me kome – mos me trajtu si lecke,

12:40 AM 2. mos prishet neper pantallona,

  3. mos me thith neper qafe,

  4. mos me dal ndrite tdjellit me dashnoret.

  kete doja te thoja!

 me: po shprehja opinionin tim pas shakase tone!

12:46 AM ca bindjesh ke??

 me: globaliste

  une jam per boten

  jo per evropen

 me: pse?

12:48 AM degjo, une jam per lirine e te zgjedhurit

  une nuk bej shkrime politike!

 me: nooooo une nuk kap e nuk le askend,

 me: une mund te eci vete!

 me: bindjet dhe une bejme njeratjetren!

 me: une jam per nje shoqeri te hapur, te lire, te arsimuar, te qyteteruar

 me: te pasur dhe pronare

  per keto jam une

  per nje shoqeri ku te gjithe te mund te kene ate qe mund te kene

  sipas mundesive

 me: secilit hakun!

12:53 AM me: fak ju

  lexoje dhe ihere lexoje!

 me: mbaj qendrim!

  une mbaj gjithmone qendrimin tim!

 me: une nuk shoh lajme

 me: nuk lexoj gazeta

12:55 AM nuk flas me njerezit e afert per keto ceshtje

 me: patjeter, prandaj dhe une shkruaj vetem per ato qe kam bindje te thella

  dhe qe kam nje opinion sigurisht

12:57 AM  pervec ketyre qe sheh ti,shoh: mungesen e investimit te shtetit ne permiresimin e te gjitha ketyre!

  THEKSOJ PAAFTESINE E NDERTIMIT TE POLITIKAVE TE ZHVILLIMIT DHE PERKEQESIMIN E SHOQERISE!

12:58 AM dhe influencen negative te “elites” ne kete shoqeri mjeranesh!

1:06 AM me: popullin e kam timin!

  une ca ti boj snobistave!

 me: shume snobista!

 me: po te jesh snobist nuk do me thene me qene budalla.

  vazhdoj ti mendoj te gjitha keto,

  por ju jeni snobista

  ama!

 me: sepse nuk i pranoni me lehtesi disa te tjere qe nuk jane pjese e sektit tuaj!

  edhe ti je!

1:10 AM shyqyr qe je, perndryshe nuk do ishe ky qe je!

1:13 AM me: e lexove?

 me: ehu ku e paske muhabetin tiiiii

  no prob asgje!

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

me: do bejme icik muhabet me?

 me: jam nshpi tu pa veten ke top show

12:55 AM me: po flas per higjenen personale te shqiptareve

  para dhjete min isha ne radio ne nje emision fantastik sot!

 me: para 3 oresh isha ke vizioni tek vupi!

  ca qejfiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 {no nuk me ben pershtypje fare , po beja shka}

 me: une nuk jam ne ndertim te bindjeve

  jam ne zhvillim te atyre qe kam ndertu!

1:04 AM nuk mendoj si ateiste

  dhe as si besimtare!

 me: po rrusho po!

 1:07 AM me: nuk po mkupto!

 {mfal se po shihja pak monologun tim

te mrekullueshem }

  nuk kam interes!

  jam pertej ketyre{qe une,me fal per termin, por I quaj KARLLIQE}

1:09 AM me: miser miser futu ne kanister

  grure grure piqu ne furre!

 me: ishte me regjistrim.

1:12 AM me: e kishim regjistru 3 jave me pare!

 me: une jo!

  kta ttjeret po!

 me: une vetem persgjalli!

 me: i ri eshte ore!

 me: prit pak prit,

 me: se regjistrimi ne ca raste behet vetem per hir te pamundesirave teknike!

1:14 AM me: sidomos ne Shqiperi, ku TV-te , I shtrijne kockat pertej Kabllove!

  prit o cun,

  mos merr kot,

  se nuk ka censure aty!

 me: eshte thjeshte ceshtje teknike.

 me: do te te jap nje lajm te keq!

 me: gjeta mister blogerin!

 me: dhe nuk je me ti!

  😦

 me: ai me kishte fut ke horizonti tij perpara se une te dilja ne siperfaqje!

1:22 AM po,shpetove!

 me: nooooo

  aj still lov ju

1:24 AM me: ti cuno nuk je me aq cool!

  se di si e ke hallin?

1:25 AM mos i merr kaq dramatikisht keto deklaratat!

1:28 AM me: ok po shqitem fare me mire

  se nuk po di ca tthem!

 me: shkrujte ndonje gje sot?

 me: hahahaha

  deri para shkrimit per  ?uben ishe grejt!

1:30 AM aty e ke prish icik doren!

 me: mos i hiq o cun kush po thote?

 me: degjo, ai nuk eshte ne nivelin tend!

1:35 AM me: prit pak se jam tu fol shume bukur

  ktu ke topi!

1:36 AM aty nuk mungon ndonje gje, aty eshte cdo gje me teprice!

  dhe nuk ka piken e objektivitetit!

 me: ok po e qep qepenin

1:42 AM pra

 me: ore e kupton ti qe nuk ka as cme djeg e as cme pjek

  mua?!Me vjen keq vetem per nje gje;

2:21 AM me: qe nga pershtypja e pare qe kisha per blogozieret ..qe ishin persmari e qe i mendonin vertete ato qe shkruanin,

         po kuptoj se,e gjithe kjo puna e shkrimeve kendimeve leximeve e komentimeve

  eshte nje farse

  dhe ndihem keq!

2:22 AM me: ti shkrun me qellimin per te bere pershtypje!

 me: jo per te shprehur opinionin tend!

  ti komenton me qellimin qe te dalesh i mencem!

 me: jo qe te jesh i vertete ne bindjen tende!

  ti nuk je i vertete aty tek blogu yt!

2:23 AM ti i vlereson mendimet e mija ketu

  pse te duket sikur aty une nuk di cthem? P.sh?

 me: sepse e di qe ajo eshte nje dritare ku mund te dalesh triumfator

  dhe e trajton si konkurs te gjithe kete pune!

 me: jo

2:24 AM une nuk di as me u shtir

  e as me bo gjasme

 me: c’jane ore keto karlliqe qe thua?!

2:25 AM une kerkoj te diskutoj me njerez qe kane opinione te ndryshme,

  ne menyre qe te kuptoj ca gjera pertej vetes time.

 me: te ballafaqohem me nje tjeter nivel diskutimi.

      kjo me dukej joshese!

 me: jo pra s’qenka fare pasqyre e vetes

  sepse ti aty ne menyre te pajustifikueshme fyen

  ndersa une nuk fyej!

2:27 AM me: keqtrajton opinionin tim duke dhene pergjigje ordinere.

  mua me fyeve!

 me: lexoji dhe njehere komentet!

 me: nuk e di.

 me: ate e di ti!

  jooooooo

  une nuk dua te fshij asgje

2:28 AM me ler te jem pjese e farses derisa te dua une.

  nuk kam nevoje te fshihem pas asgjeje.

  thjesht po te shpjegoj se cfare mendoj!

  me: ne privat 🙂

 me: degjo, ti keshtu do e humbasesh fare llogjiken.

2:29 AM me: mos iu turr njerezve pa kuptuar c’thone, me shpate ne dore!

  nuk jam nevrikos ore jo!

  nuk nevrikosem kaq lehte!

  noooo ti nuk po me kupton fare ca po them.

 

 me: nuk kam o cun asnje hall

 me: mua, me dukej sikur ti ishe i sinqerte dhe i vertete ne ato qe shkruaje

  direkt

  me: pjur end sekjur

2:31 AM ndersa tani qe shoh,jo vetem postimet e tjera por qe edhe te njoh pak ,   shoh se si tjetersohesh nga ketu aty.

  mendoj qe je artificial!

  i shtirur!

  dhe kjo puna blogjeve eshte thjeshte nje farse

  kaq!

  kete doja te thoja.

 me:    nuk te takon te flasesh,denigrosh,shash,fyesh apo ndalosh!

  me: te tjeret te bejne ctu teket!

 me: kujt po i plas trapi nese ia perton apo jo njerezve ore?

  ti nuk je ne shesh beteje ketu.

2:41 AM me: por ne nje komunitet i cili duhet te perfaqesoje nje copez ide.

 me:   jo nje pacavure,qe shkruhet me ojna,

 me: nga nje ojnaxhi,qe ka per qellim ti bi dynjase!

 me: nuk ka dy shqiperi , por dy kendveshtrime!

 me: jo,ka dy kategori te cilat perfaqesojne te njejten gje!

 me: me fal nese ndihesh i sulmuar!!!!!!!

 me: fatkeqesia jote eshte,se nuk me njeh fare!

2:46 AM me: ore ti une jam nje goce shume e thjeshte,

  qe bej nje jete shume te thjeshte,

2:47 AM qe e kaloj kohen edhe ne fshat edhe ne qytet

  duke marre me te miren e cdo gjeje qe ka mbi dhe.

 me: nuk kam asnje hall pervecse te te them mendimin tim rreth teje,

 me: i cili eshte ky:    ti nuk ke asnje arsye per tu bere moralist apo gjykues apo ndeshkues, me mire te them, i nje kategorie e cila me sjelljen e vet,nuk prodhon asgje te keqe.

 

 

 me: pavaresisht nga cilesia e diskutimit,

 me: une nuk kam asnje qellim te luftoj me kohen, as ta kapercej ate.

  no prob!

 me: une nuk i bej gjerat kastile,

  apo qellimisht ( per te perdorur nje term te nivelit tend te larte)!

3:00 AM ti je arrogant dhe meskin

  Kaq!

 me: jo ti nuk je aspak i majte

  ti je medioker

3:05 AM me: une prej shkrimeve te tua deri tani e kam kuptu se me ke flas, sepse jam perfshire tek cdo gje qe me defton se cili je ti

3:06 AM ndersa ti, nuk ke asnje informacion rreth meje, pasi je siperfaqesor dhe je mjaftuar me dy tre germa

  kjo eshte diferenca mes nesh!

 me: jo nuk i bie keshtu!

 me: kush ka lexu me shume prej tjetrit,

  keshtu i bie!

 me: varja, po iki te fle

  naten

 

 

 

 p.s

 

Pasi u binda se ca gjera ketu jane jo te keqija, mendova ta lehtesoj leximin e ketij shkrimi!

e bera per te gjithe!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements

16 Comments

 1. o zhaku, kuzha, apo si e ke emrin. Mund ta besh kete tekst pak me te lexueshem te lutem.
  ‘I know you have some great abilities in text formating, but let people read this!’
  thanks

 2. une po marr guximin te te sugjeroj qe ta besh e ta lesh tekstin ashtu si ta ka qejfi ty….

 3. U r mad girl. 😀

 4. @nina:
  Nje person krijon nje blog, ne menyre qe te publikoje: shkrime, mendime, ese, flete ditari…. qe te tjeret ti lexojne dhe te komentojne. nese teksti eshte i palexueshem, atehere pse e poston?!

 5. Hej KritikuM! Ca njerez zgjedhin te shkruajne per gjera te bukura, ndersa ca te tjere zgjedhin te shkruajne BUKUR! 🙂 Faleminderit qe hyre ketu.

  Hej Nina….meqe ne Shqiperi eshte bere e udhes te komplimentohesh per KURAJON e te thenit mendimin tend LIRISHT, une , si te gjithe Shqiptaret qe me mua kete gje e bejne vazhdimisht, po te KOMPLIMENTOJ! 🙂

  Hej ?Hej………….aj nouuuuuuuuuuuuuuuuuuu:-)

 6. zhak…:). Ideja ishte se une e lexova nga fillimi ne fund dhe mu duk plotesisht e lexueshme…me bezdis deshira e robve per t’u bere protagoniste vend e pa vend,,,po sic e shef dhe une rashe ne gracke pa dashje :). Te puth

 7. dmth ti zhaku mendon se hyn tek grupi i pare?
  leri te tjeret te gjykojne…

  ps: ate ‘M’ pas emrit mund edhe ta mbash se mund te identifikosh veten, ndoshta!

 8. Hej Kritikuc, eshte mire ta mbushesh njehere koken plot e plot, qe mos te ti marre era mendimet , e mos te ta perpijne ZEROT identitetin!

 9. ha ha ha!

 10. Vallai o zhak me ke kenaq me kete shkrim. Mu duk vetja si kamikaz i pavetedijshem kur po e lexoja.

 11. Hej ANTRAX, e di c’me ndodhi?! Sapo klikoja per te pare komentin tend, me shkeputej interneti. Disa here. Here pas here. Te gjitha heret qe doja te shihja komentin tend. Mu kujtua koha e ANTRAXit neper zarfe. Kur marresit, sapo tentonin te hapnin zarfin e derguar posacerisht, per te lexuar c’ish shkruar brenda, asgjesoheshin e sakatoheshin nga ANTRAXI 🙂
  te falenderoj shume, per komentin! Shpresoj mos kesh “ik per lesh”, si te gjithe kamikazet e tjere 🙂
  ZH.

 12. :12:34 AM dhe ti gjykoje njerezit pasi ti kete njohur.

  une nuk kam luftu ndonjehere te jem e pelqyeshme

  perndryshe do kisha qit cicat ke BBFja

  me: kom bythe

  me: prandaj kam zgjedh me qit ment

  plako”

  Priceless.
  Se po e rishihja.

 13. Ahaha jo akoma skam ik per lesh. Jam ne fazen e pambukut po gradualisht duke lexu blogerin tend perdite do perfundoj dhe une tek leshi 🙂 Meqe ra fjala pse nuk ben nje chat php tek blogeri yt te flasim aty?!

 14. Hej ?Hej…ndonjehere gjerat e pacmueshme jane te rrezikshme. Rrisin vleren e gjithe “rraqeve” te meparshme ,te te pacmueshmit. 🙂

  Hej AnTriX 🙂 ar ju in llooov????????

 15. Hej Nina, te puth dhe une 🙂

 16. me beri shume mire kjo qe lexova


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s